طرز تهیه ژل ضد عفونی کننده در خانه برای مقابله با ویروس کرونا

طرز تهیه ژل ضد عفونی کننده در خانه برای مقابله با ویروس کرونا + ویدئو آموزشی

ضد عفونی کننده خانگی

امروز می خواهیم طرز تهیه ژل ضد عفونی کننده دست در منزل به روش خانگی توسط وسایل در دسترس در این ویدئو به شما آموزش دهیم:

 

 

ضد عفونی کننده دست ها در مقابل ویروس کرونا


چند ظرف خالی تهیه کنید – می توانید از ظروف موجود در بازار که برای نگهداری مایعات استفاده می شود و قابلیت اسپری کردن دارند استفاده کنید . این ظروف دربی شاسی دار یا دکمه داردارند و برای اسپری کردن مایعات از آنها استفاده می کنند (می توانید از ظروف خالی شده شوینده شیشه ها استفاده کنید) – یا اینکه از بطری های آب معدنی 500 سی سی یا 1.5 لیتری معمولی استفاده کنید . برای این ظروف میتوانید دو تا درب شاسی یا دکمه دار اسپری کننده بخرید . نسبت به تعداد اعضای خانواده ظروف 500 سی سی تهیه کنید و به نسبتی که در پایین درج شده این مواد را ترکیب کنید و جهت استفاده کل اعضای خانواده بطری های 1.5 لیتری بهتر خواهد بود .
برای ساخت این محلول به میزان یک ظرف 1.5 لیتری به نسبت زیر مواد اولیه را با هم ترکیب کنید
یک لیتر آب مقطر( اگر نبود از آب جوش خنک شده استفاده کنید)
دو قاشق غذا خوری نمک
نیم لیتر الکل طبی ( از داروخانه ها یا عطاری ها می توانید تهیه کنید)
این مواد را داخل بطری بریزید و خوب تکان دهید و درب اسپری پاش را به سر بطری ببندید و استفاده نمایید
به همین نسبت در ظرف های کوچکتر بریزید و استفاده کنید . این محلول می تواند دستها و سطوح تماس را از ویروس پاک کند . دستگیره ها و درب ها و سطوح شیشه و میزها و سطوح آشپزخانه را با این اسپری پاک کنید .

ضد عفونی کننده لباس ها و ظروف در مقابل ویروس کرونا

برای درست کردن مایع ضد عفونی کننده لباس ها و انواع پارچه و ظروف به روش زیرعمل کنید
به میزان 1 کیلو پودر کلرتهیه کنید . پودر کلر را می توانید از فروشنده های مواد شیمیایی یا عطاری ها تهیه کنید . کلر پودری کریستالی و سفید می باشد . برای تهیه مایع ضدعفونی کننده ارزان از کلر می توانید از روش زیر استفاده کنید . این محلول همان محلول سفید کننده لباسها و شوینده سطوح و ضدعفونی کننده سطوح بیمارستانی است که بسته بندی شده و در بازار به فروش می رسد.
یک تشت آب آماده کنید (بهتر است آب جوشیده باشد) و به اندازه یک لیوان متوسط آبخوری از پودر کلر داخل تشت بریزید و خوب بهم بزنید .برای حفظ ایمنی پوست از دست زدن به محلول خودداری کنید . شما می توانید ظروف را در داخل این تشت بریزید. مدت زمان ماندن ظروف در این محلول 30 دقیقه است ولی بیشتر هم بماند مشکلی ایجاد نمی کند . توجه کنید که اگر از همین میزان از کلر در این محلول برای لباسها استفاده کنید .لباسها رنگشونو از دست می دهند و زودتر فرسوده می شوند . برای استفاده برای لباسها این محلول را به اندازه 10 برابر با آب رقیقتر وضعیفتر درست کنید و لباسها را به اندازه خیس شدن در این آب نگهدارید و زود از این محلول خارج کنید و با آب بشویید تا کلر لباس و پارچه ها را خراب نکند
از این محلول برای سایر موارد شامل اسباب بازی ها و چوب و فلز هم می توانید استفاده کنید . یادتان باشد این محلول رنگ بر هست .

ضد عفونی کننده میوه و سبزیجات در مقابل ویروس کرونا

برای ساخت این محلول به مواد زیر نیاز دارید
پودر کلر
نمک
الکل صنعتی
خاک نقره
آب مقطر ( آب جوش خنک شده)
برای تهیه خاک نقره می توانید از فروشندگان گیاهان دارویی و مواد شیمیایی فروش ها استفاده کنید . خاصیت نقره میکروب کشی و ویروس کشی هست . نقره هرجا که باشد تا شعاع بزرگتر از اندازه خود را ضد عفونی می کند . برای ضدعفونی کردن اتاق های عمل از اسپری نقره بر روی همه سطوح استفاده می کنند . ظروف نقره ی ضدعفونی کننده های دایمی هستند . پادشاهان و افرادی که امکان مالی دارند از ظروف و قاشق و ابزار نقره ای استفاده می کنند .حتی می شود اززیور آلات نقره ای برای ضدعفونی کردن استفاده کرد . ماسک ها و لوازم و وسایلی که به نوعی با روشهای نانو ضدعفونی کننده و تصفیه کننده میکروبی و ویروسی هستند از پاشش ذرات ریز یا ترکیبات نقره درست می شوند
خاک نقره را در داخل پارچه ای با سوراخ های ریز بریزید و با نخ محکم ببندید و در داخل ظرف ترکیب محلول به اندازه 10 قرار دهید .به میزان 80 درصد از فضای دبه را با آب تهیه شده پر کنید . به میزان یک استکان چای خوری نمک اضافه کنید و به اندازه سه قاشق غذا خوری پودر کلر اضافه کنید و کامل به هم بزنید . انقدر بهم بزنید که خاک های ریز نقره در آب مخلوط شود و شن و ماسه در داخل پارچه باقی بماند . وقتی کامل مخلوط شد در ظرفهای 1.5 لیتری بریزید و به میزان چند قاشق جا برای اضافه کردن الکل طبی جا بگذارید و بعد از ریختن الکل درب بطری را ببندید تا الکل تبخیر و بی اثر نشود
در هر بار مصرف میوه جات و سبزیجات می توانید یکی از بطری های 1.5 را باز کنید و سبزی و میوه جات را در ظرفی غوطه ور کنید و بعدا با آب بشویید
شما می توانید با خرید وسایل ذکر شده هر سه مورد را در منزل درست کنید و استفاده نمایید

 


 ضدعفونی‌ کننده‌ های طبیعی برای محیط

 • درب و پنجره‌ها را باز کنید

 • اسفند دود کنید

 • اسکاچ ظرفشویی را تندتند تمیز یا تعویض کنید

 • عنبرالنسا در زغال!

 • از بخور استفاده کنید

 • ملحفه‌ها، روتختی و روبالشی‌ها را مرتب بشویید

 • سیر و پیاز را امتحان کنید

 • به نظافت سرویس‌های بهداشتی اهمیت دهید

 • ضدعفونی‌کننده‌ های طبیعی برای محیط

 • نقاط تماس را ضدعفونی کنید

 • حتما اسباب بازی‌ های بچه‌ ها را ضدعفونی کنید

 • سطل زباله را تندتند خالی کنید

 


روش تشخیص ویروس کرونا (علائم )

تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات تنفسی حاد از جمله اصلی‌ترین علائم بیماری محسوب می‌شوند. ممکن است قبل از بروز نشانه‌های اصلی، بیمار برای چند روز سرفه‌های بدون دلیل داشته باشد. در موارد حاد، مشکلات گوارشی نیز پدید آمده و اسهال به سراغ بیمار خواهد آمد. در گزارش‌هایی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا جدید ووهان چین، اختلالات انعقادی و نارسایی‌های کلیوی نیز گزارش شده است.

همانطور که می‌بینید، علائم اصلی بیماری شباهت زیادی به سرماخوردگی دارند، به همین دلیل در ابتدا قادر به تشخیص دقیق نوع بیماری خود نیستید. به وسیله نمونه‌برداری از مخاط بینی و گلو، نمونه برداری از خون یا دیگر انواع آزمایش، ریشه بیماری مشخص خواهد شد. در حالت معمول و خوشبینانه، انتظار می‌رود علائم بعد از چند روز از بین بروند، اما در صورتی که ویروس کرونا به دستگاه تنفسی تحتانی (نای و ریه) سرایت کند، مخصوصا در افراد دارای سن بالا، بیماری‌های قلبی ایجاد کرده و در افرای دارای سیستم ایمنی ضعیف، به ذات‌الریه منجر می‌شود.

 

درمان ویروس کرونا

متاسفانه هنوز هیچ راه درمان قطعی و واکسنی برای آن وجود ندارد، همانطور که برای سرماخوردگی نیز نمی‌توان واکسن و راه حل مشخصی معرفی کرد. به عبارتی باید به روش‌های مختلف به کمک سیستم ایمنی بدن خود رفته و برای موفقیت آن در از بین بردن بیماری دعا کنید.

وب سایت سازمان بهداشت جهانی در کشور انگلستان موارد زیر را به عنوان بهترین راه‌های جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های ویروسی خانواده سرماخوردگی و کرونا اعلام کرده است:

 • شستن مرتب دست‌ها با آب گرم و صابون، به طوری که 20 ثانیه زمان ببرد. در زمان شستن دست‌ها باید قسمت‌هایی از مچ را نیز شسته و نباید به شستن کف دست اکتفا کرد.
 • عدم لمس بینی، چشم و دهان تا جای ممکن
 • داشتن سبک زندگی سالم؛ این مورد رفتارهای زیادی همچون عدم داشتن روابط جنسی پرخطر و محافظت نشده را شامل می‌شود.

soochella.ir

طرز تهیه ژل ضد عفونی کننده در خانه برای مقابله با ویروس کرونا

طرز تهیه ژل ضد عفونی کننده در خانه برای مقابله با ویروس کرونا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!