ذخیره سازی ۱۷ هزار تن برنج وارداتی در بندر شهید رجایی بندرعباس

ذخیره سازی ۱۷ هزار تن برنج وارداتی در بندر شهید رجایی بندرعباس

ذخیره سازی برنج وارداتی در سال 99

 

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، مسعود دشوارگر، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه شش کشور گفت: اکنون ۱۷ هزار تن برنج وارداتی از کشور‌های پاکستان، هند و تایلند در انبار‌های بندر شهیدرجایی بندرعباس ذخیره سازی شده است که پس از انجام تشریفات گمرگی به استان‌های تهران، اصفهان، همدان، اردبیل، خراسان رضوی و خراسان جنوبی ارسال می‌شود.

پهلوگیری ۲۰ فروند کشتی حامل کالا‌های اساسی در بندر شهید رجایی

او گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۰۰ هزار تن انواع کالا‌های اساسی از جمله برنج، گندم، شکر خام و روغن خام در بندرشهید رجایی بندرعباس تخلیه شده است.

وی همچنین درباره موجودی برنج در بنادر و گمرکات و تعیین تکلیف آن گفت: مطابق آمار ارائه شده موجودی برنج در بنادر و گمرکات بیش از ۲۰۰ هزار  تن تخمین زده می‌شود و تصمیم ستاد تنظیم بازار مبنی بر این است که با توجه به اینکه ترخیص برنج از گمرکات با مشکل تایید منشا ارز و تخصیص ارز مواجه بوده، بانک مرکزی به قید فوریت در خصوص تایید منشا ارز برنج‌هایی که قبل از تاریخ سی و یکم مردادماه سال جاری به بنادر رسیده‌اند و قبض انبار دارند، اقدام کند و گمرک هم اجازه ترخیص این کالاها را با رعایت مقررات مربوطه بدهد.

معاون گمرک ادامه داد: باید توجه داشت اخذ و ارائه مجوزهای قانونی از جمله استاندارد و جهاد کشاورزی برای ترخیص برنج‌های موجود در بنادر و گمرکات، قبل از ترخیص کالا الزامی است.

منبع : برنج سوچلا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!