برنج محلی ( ارگانیک)

برنج محلی ( ارگانیک)

محصولات ارگانیک

کشاورزی ارگانیک یا زیستی قدیمی ترین فرم کشاورزی بر روی کره زمین است. کشاورزی ارگانیک نوعی کشاورزی است که در تولید و فرآوری محصولات آن از کودهای شیمیایی ، سموم دفع آفات، هورمون ها و دگرگونی ها و دستکاری های ژنتیکی استفاده نشود و همه مراحل تقویت زمین ، کاشت و برداشت با استفاده از نهاده های طبیعی ، کمپوست ها و حشرات سودمند انجام شود. محصولات ارگانیک محصولاتی هستند که در تمام مراحل رشد با سیستم طبیعی هماهنگ بوده و در خاکی که از چند سال قبل هیچگونه سموم دفع آفات گیاهی نظیر: علف هرزکشها، قارچکشها و مواد شیمیایی در آن استفاده نشده و فقط با مواد طبیعی مانند کمپوست گیاهی تقویت میشود، رشد میکنند.

 

اصول و اهداف کشاورزی ارگانیک :

تولید غذا با کیفیت بالا در حد کافی

همگامی با طبیعت تقویت چرخه زیستی در سیستم های زراعی

حفظ و افزایش حاصلخیزی خاک ها در دراز مدت

بهره گیری از منابع کشاورزی  تهدید شونده تا حد امکان

– در حقیقت کشاورزی ارگانیک سعی دارد با بهره گیری از یافته های علوم زیستی بصورت تکنیکهای پیشرفته خود را از قید ترکیبات آگرو شیمیایی که کشاورزی صنعتی را به خود وابسته کرده است رها ساخته و به بهبود کیفیت خاک و محصولات کشاورزی کمک کند.

-این محصول توسط کشاورزان رهرو در مسیر سلامت و مصمم برای تولید محصولات سالم از طریق اعمال مدیریت ها و مناسب از جمله مدیریتهای تلفیقی آفات، خزانه مناسب، بذر خالص، مبارزه مکانیکی، مدیریت آب در زمین اصلی، کنترل علف هرز در مناطق مستعد با اب و هوای مساعد و خاک مناسب می باشد .

-در کشاورزی ارگانیک از بذر سالم، عاری از افت و بیماری که بومی می باشد جهت کشت استفاده می شود.

-خاک شالیزار با استفاده از کود حیوانی کاملا پوسیده عاری از هرگونه افت و بیماری و کود سبز و کود بیولوژیک حاصلخیز شده است .

-برای مبارزه با آفت کرم ساقه خوار برنج از زنبور تریکوگراما و تله فرمونی استفاده میشود .

بیماری ها با بهبود شیوه کشت، استفاده از قارچ کش های بیولوژیک، استفاده از روشهای مکانیکی و نصب تله کنترل می شود .

 

برنج ارگانیک

برنجی که در زمان تولید ، کاشت و داشت محصول بدون استفاده از سموم شیمیایی آفت کش تولید و بسته بندی شده است . به عبارتی دیگر غذا های ارگانیک غذا هایی هستند که تمام مراحل رشد آنها با سیستم طبیعی هماهنگ می باشد و در تولید آنها از سموم دفع آفات گیاهی نظیر قارچ کش ها و علف هرز کش ها استفاده نشده است .

از کجا برنج ارگانیک خریداری کنیم؟

حتما برای شما سوال پیش آمده که چطور می توانیم برنج ارگانیک را پیدا کرده و خریداری کنیم ،

 

برنج محلی ( ارگانیک) برنج محلی ( ارگانیک)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!