برنج پلاستیکی چیست ؟

برنج پلاستیکی چیست ؟

برنج پلاستیکی

 

برنج پلاستیکی یک داستان هولناک بین مردم و موضوعی جذاب برای رسانه ها گردیده است ولی همواره ای سوال موجود است که آیا برنج پلاستیکی واقعیت دارد یا نه ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خوشبختانه داستان برنج پلاستیکی در ایران واقعی نیست .

چین یکی از بزرگترین کشورهای صنعتی به شمار می رود که صنایع زیاد و بزرگی دارد و هر چیزی تولید می کند. برخی از کارخانه های چینی دانه های برنج را به طور کامل درست می کنند. این دانه ها از پلاستیک و نشاسته سیب زمینی را به فروش می رسانند که در نهایت رایحه برنج به آن افزوده شده است. اما دانشمندان درباره خوردن این نوع برنج هشدار می دهند زیرا برای سلامتی انسان خطرناک است.

در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی، کشور نیجریه ادعا کرد که ۲.۵ تن برنج پلاستیکی وارد شده از چین را کشف کرده است! پس از چند هفته سخنگوی وزارت بهداشت نیجریه گفت که در آزمایش‌های انجام شده، تمام مشخصات برنج‌ها طبیعی بوده‌اند و ادعای فوق را رد کرد. بعدها نیز ادعا شد که به دلیل باکتریایی، فرم برنج‌ها تغییر کرده بوده است.

تاکنون هیچ کشور و مرجع رسمی در جهان از کشف کارگاه یا کارخانه‌ای که برنج پلاستیکی تولید کند یا محموله یا انباری از برنج پلاستیکی، خبر نداده است.

کارشناسان برنج معتقدند هزینه تولید برنج پلاستیکی به مراتب از برنج واقعی بیشتر است.

خرید انواع برنج ایرانی درجه یک

برنج پلاستیکی چیست ؟

آزمون هاون

مقداری از دانه های برنج را در هاون بکوبید. سپس نگاه دقیقی به آن چه در هاون وجود دارد، داشته باشید. اگر پودری سفید رنگ و یک دست شکل گرفته است به معنای ارگانیک بودن برنج است، اما اگر لکه ای زرد رنگ را مشاهده می کنید با برنج مصنوعی مواجه هستید.

آزمون آتش

تمام آن چه باید در این آزمایش انجام دهید آتش زدن چند دانه برنج است. اگر دانه ها شعله‌ور شوند به معنای مصنوعی بودن برنج است.

آزمون آب

یک قاشق غذاخوری برنج را درون یک لیوان آب بریزید. اگر دانه های برنج ته نشین شوند به معنای ارگانیک بودن برنج است.

آزمون کپک

یک مشت برنج را در آب بپزید. سپس، برنج را درون یک ظرف پلاستیکی ریخته و آن را در برابر نور خورشید به مدت چند روز رها کنید. اگر برنج طبیعی باشد شاهد کپک زدن آن خواهید بود، در غیر این صورت برنج مصنوعی است.

 

برنج پلاستیکی چیست ؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!