آیا گرم کردن و مصرف مجدد برنج ضرر دارد؟

مصرف مجدد برنج

 

آیا گرم کردن و مصرف مجدد برنج ضرر دارد؟ برنج به عنوان یکی از قوت های غذایی اصلی ایرانی ها به شمار می رود و به همین دلیل میزان مصرف آن در جامعه بسیار بالاست و در تمامی مراکز تهیه غذا و رستوران ها این محصول به عنوان ماده غذایی اصلی به شمار می رود. برنج محصولی است که در زمره خشکبار قرار می گیرد و به همین دلیل ماندگاری بالایی دارد.

 

آیا گرم کردن برنج مسمومیت غذایی می‌آورد؟

 

  • متخصص بریتانیایی اعلام کرده است که برنج پخته شده را باید یکساعت پس از پخت در یخچال گذاشت و حداکثر تا ۲۴ بعد مصرف کرد. فیونا هانتر، متخصص تغذیه، همچنین گفت که برنج نباید بیش از یک بار گرم شود.
  • برنج خام حاوی اسپورهای باکتریایی به نام Bacillus cereus است که می توانند هنگام پخته شدن برنج همچنان باقی بمانند و باعث مسمومیت غذایی شوند.
  • اگر برنج بعد از پخته شدن در دمای اتاق باقی بماند، اسپور ها می توانند به صورت باکتری ها رشد کنند و تکثیر شوند. این روند باعث تولید سموم می شود که می تواند موجب استفراغ یا اسهال شود.
  • اگرچه این باکتری ها می توانند در اثر گرما بی ضرر شوند ، اما در واقع اسپورهایی تولید می کنند سمی و مقاوم در برابر حرارت هستند.
  • بنابراین بسیار مهم است که در عرض یک ساعت پس از پخت برنج آنرا در یخچال بگذارید و بعدا آن را گرم کنید.

 

آیا می توان برنج را مجددا گرم کرد و خورد؟

 

همیشه بحث مصرف و یا گرم کردن مجدد غذاهای مانده مورد نقد پژوهشگران و جامعه پزشکی بوده و درباره مصرف و یا عدم مصرف این غذاها اختلاف نظراتی وجود دارد.  این محصول به عنوان یک ماده غذایی پرمصرف و البته یک غذای نشاسته ای ماندگاری بالایی دارد  و به همین دلیل می توان با ترکیب روغن و آب به برنچ پخت شده کیفیت خوبی از آن را در گرم کردن های مجدد برداشت کرد.

 

آیا ماندگاری برنج ایرانی با ارقام خارجی فرق دارد ؟

 

برنج بسته به رقم های خود کیفیت های متنوعی دارد و به همین دلیل نمی توان یک برنج ساختگی هندی را با یک برنج اصیل و کاملا ایرانی مقایسه کرد. زیرا هر محصول ویژگی ها و شاخصه های خود را دارد و به طبع برنج های هندی در همان مرحله اولیه پخت هم سرشار از ضرر و سموم هستند و در گرم کردن مجدد برنج سموم بیشتری از آنها آزاد می شود.

آیا نباید برنج را دوباره گرم کرد؟

soochella.ir

اما محصولاتی مثل رقم ایرانی این محصول، تا مدت زیادی کیفیت اولیه خود را داشته و می توان با چندین مرتبه گرم کردن آنها را مصرف کرد. ولی با این حال توصیه می شود که از گرم کردن مجدد و چندین مرتبه این محصول خودداری کنید، تا دچار مسمومیت های ناخواسته نشوید.

 

برنج پخته شده را دوباره گرم نکنید!

 

خطر ابتلا به بیماری های مواد غذایی در کشورهای فقیر بعلت آب های آلوده و قوانین ناکافی مواد غذایی شدیدتر است به گفته سازمان بهداشت جهانی، مناطق آفریقایی و آسیای جنوب شرقی بیشترین بار بیماری های غذایی را دارند.
طبق تحقیقات انجام شده یک نفر از هر ۱۰ نفر (۶۰۰ میلیون نفر در جهان) هر ساله از خوردن غذای آلوده بیمار می شوند و در نتیجه ۴۲۰،۰۰۰ نفر می میرند.
کودکان زیر پنج سال مخصوصا در معرض خطر هستند و هر ساله ۱۲۵،۰۰۰ کودک از مسمومیت های غذایی می میرند.

خرید انواع برنج ایرانی درجه یک

چگونه برنج مانده را نگهداری و دوباره گرم کنیم؟

 

بهترین مدتی که می توان برنج را در یخچال نگهداری کرد ۳ الی ۴ روز و بهترین زمان برای نگهداری در فریزر تا ۲ ماه می باشد. همچنین توجه داشته باشید که این محصول را نباید بیش از یک ساعت بیرون از یخچال نگهداری کرد.

 

آیا می توان برنج را مجددا گرم کرد و خورد؟

آیا گرم کردن و مصرف مجدد برنج ضرر دارد؟

آیا گرم کردن و مصرف مجدد برنج ضرر دارد؟

برنج سوچلا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!